

|
|
| Megjelenés: |
2005. november 9. |
| Oldalszám: |
288 |
| ISBN: |
963 425 077 7 |
| Szélesség: |
158 mm |
| Magasság: |
234 mm |
| Tömeg: |
620 g |
|
| Bolti ár: |
2499 Ft |
| Internet ár: |
1250 Ft |
| Kedvezmény: |
1249 Ft (50%) |
|
|
| |
|
|
A Kr. e. IV. évezredtől Peru XVI. századi spanyol meghódításáig az emberiség számos piramist épített fel. A 4500 évet magába foglaló időszak alatt szinte nem volt olyan pillanat, hogy a világ valamely pontján egy kultúra ne áldozott volna rengeteg energiát erre, ne fordult volna eltökélten mélységes vallásos és szertartásos jelentőségű hatalmas építmények létrehozása felé.
Vajon időben és térben egymástól ennyire távol eső kultúrák, amilyenek például az ókori egyiptomi, a korai buddhista, a maja, az inka, a tolték és az azték, a brit-szigeteki kelta, sőt a prekolumbiánus Illionis területén élt mississippi indián csupán ugyanazokat az álmokat álmodta és ugyanazokat az épületeket képzelte el? Vagy a nyomokból kiolvasható valamilyen történet, amelynek körvonalait csak most kezdjük megérteni?
Robert M. Schoch egyetemi tanár és természettudós, aki a világon az elsők között foglalt geológusként állást a Szfinx keletkezési idejének új vizsgálata és átgondolása mellett, bemutatja, hogy az egyiptomi, távol-keleti, valamint amerikai piramisok nem egyszerűen véletlen egybeesést idéző építmények: a korai civilizációk között jóval magasabb fokú kapcsolat állt fenn, mint azt a szakértők korábban gondolták. Thor Heyerdahl antropológus klasszikussá vált Kon-Tiki expedíciójához hasonlóan aprólékos vizsgálata során Schoch is amellett érvel, hogy az ókori kultúrák óriási távolságokat tettek meg a tengeren. Úgy véli, miután a piramis a Közel- és Távol-Keleten művészeti kifejezésformává, a vallás, a kultúra és a kommunikáció megtestesülésévé vált, tengerészek indultak útnak, elsősorban Délkelet-Ázsiából. Ők terjesztették el a piramisok eszméjét a földön, különösen Amerikában, ahol a konkvisztádorok érkezéséig virágzott a piramisok kultúrája. A könyvben tizenhat oldalnyi színes fénykép is található, valamint A gízai Szfinx építési idejének újragondolt változata című függelék, amelyben Schoch bemutatja a Szfinx régebbi származására utaló legfrissebb bizonyítékait. A világ piramisainak rejtélye izgalmas olvasmány mindazoknak, akik érdeklődnek az elveszett kultúrák, ókori városok és a civilizáció kezdetének rejtélyei iránt.
A SZERZŐ(K)RŐL
Robert M. Schoch 1984 óta a Bostoni Egyetem Általános Ismeretek Kollégiumának rendes tanára. Doktori címét a Yale Egyetemen szerezte geológiából és geofizikából. Dr. Schoch számos alkalommal szerepelt különböző médiumokban Szfinxszel kapcsolatos munkája miatt, illetve a Charlton Heston vezette, Emmy-díjas Mystery of the Sphinx című ismeretterjesztő filmben.
Robert Aquinas McNally számos könyv szerzője, író és költő, akit korai klasszikus tanulmányai élethosszig tartó érdeklődéssel oltották be az ókori civilizációk és mitológia iránt.

|
|



|